مدتی است که یک گروه جوان پر تلاش توانسته اند کاری کنند کارستان …

فرض کنید شما می خواهید فاز ۱۴ پارس جنوبی را راه اندازی کیند، یعنی از نقطه صفر به نقطه صد برسید.برای اینکار لازم است منابعتان را بشناسید، با نیروهایتان آشنا باشید، لحظه به لحظه از روند پیشرفت کار اطلاع داشته باشید، در هر لحظه بدانید که در کجا چه اتفاقی در حال رخ دادن است و بالاخره کی پروژه تان به ثمر می نشیند و تازه بعد از آن بتوانید بهره برداری را آغاز کنید و بتوانید با زدن یک دکمه ، تمام اطلاعات را در اختیار داشته باشید. حواستان هم باشد که صحبت از عسلویه و پارس جنوبی و بزرگ ترین پروژه های نفت و گاز دنیاست ؛یعنی میلیاردها دلار سرمایه که شما قرار است آنها را هدایت کنید و برای اینکار نمی توانید دوره بیفتید توی پالایشگاه و از این و آن از روند تکمیل پروژه بپرسید.باید یک سیستم مدیریتی وجود داشته باشد تا همه چیز را زیر نظر داشته باشد و هر لحظه خودش را به روز کند.یک نرم افزار که بتواند بی نهایت اطلاعات را بگیرد و پردازش کند و داده های درست را به شما بگوید.دقیقا همان نرم افزاری که سال ها در انحصار کشور های خارجی بود و بابت ارائه اش به ما، کلی ناز و ادا در می آوردند و البته ارقام نجومی طلب می کردند. حالا اما مدتی است که یک گروه جوان پرتلاش توانسته اند کاری کنند کارستان و این انحصار را از بین ببرند و حتی خارجی ها را مبهوت توانایی های خود بکنند. گروهی پر کار که توانسته ایده هایش را به دانش و پول تبدیل کند و سرمایه اولیه ۱۰۰هزار تومانی اش را نه یک شبه که طی چند سال به چند میلیارد برساند.این داستان یک گروه با اراده است ؛ یک گروه کاری !

نوشته بالا قسمتی از مقاله نوشته شده توسط آقای محمد تقی حاجی موسی درهفته نامه همشهری جوان است. در شماره ۴۵۶ هفته نامه همشهری جوان ، مصاحبه ای با مدیر عامل و ریئس هیئت مدیره شرکت درسا رسانه هوشمند و هم چنین جناب آقای مهندس روح نواز و جناب آقای مهندس حمیدی صورت گرفته است.

مسعود حسنی یک تیم کاملا جوان می خواهد …

از موقعی که شروع کردیم به گسترش شرکت ، فقط دانشجوهای ترم آخر یا تازه فارغ التحصیل ها را جذب می کردیم؛ چرا که هنوز خلاقیتشان ته نکشیده بود و دنبال کارهای دیگری نرفته بودند. غیر از نیروهای خودمان ، تا الان نزدیک ۳۰۰نفر را تربیت کرده ایم و شرکت های دیگر آنها را جذب کرده اند. ما توی شرکتمان فقط گزینش علمی داریم. می خواهیم بدانیم آدم کاری است یا نه.آدم خلاق می خواهیم.آدمی که دنبال پیشرفت باشد،هر شب مقاله بخواند،دانش روز مدیریت پروژه را بلد باشد،بقیه را خودمان یادش می دهیم و هوایشان را هم داریم.مثلا بچه هایی که سربازی می روند یا ازدواج می کنند را حمایت خاص می کنیم.

مدرک که کار تولید نمی کند …

علی یعقوبی می گوید : الان اکثر دانشجوها ی دانشگاه های درجه یک سراسری ما ، می روند در شرکت های دولتی استخدام می شوند.چون خیلی از شرکت های این تیپی از آنها کار خاصی نمی خواهند.در شراط استخدامشان آمده فلان دانشگاهخ ها با معدل بالای ۱۵٫این دانشجوها هم می روند و راحت استخدام می شوند و زندگی فرسایشی خودشان را آغاز می کنند.فکر می کنند دانشگاه یا مدرک یعنی کار.دانشگاه دریچه کوچکی است به سوی بازار کار. بروید مفتی کار کنید ،بروید پیش کارفرما و بگویید من پول نمی خواهم فقط می خواهم کار کنم .بعد از یک مدت خود به خود با کار خوبتان به مدیرتان تحمیل می شوید. در اینجا محمد حمیدی نیز وارد بحث می شود و می گوید که در ابتدای کار برای او نیز اهمیتی نداشته است که چقدر حقوق می گیرد.

محمد حمیدی توانسته است بخش مدیریت کیفیت را از یک بخش زیر شاخه ای به یکی از بخش های اصلی شرکت تبدیل کند…

او می گوید: سه سال پیش با ماهی ۴۵۰ هزار تومان استخدام شده است.فقط برایش مهم بوده که جواب این اعتماد را بدهد و توانسته توی این مدت، بخش مدیریت کیفیت را از یک بخش زیر شاخه ای به یکی از بخش های اصلی شرکت تبدیل کند. او نیز در دانشگاه های معروف سراسری درس نخوانده است اما تا توانسته کتاب خوانده و دوره های مرتبط با رشته اش دیده تا بتواند مدیر بخش کیفیت شرکت باشد.

گاهی لازم می شود تا شما برای یکسال ۱۵۰۰ کیلومتر از خانه تان دور شوید …

جوان ترین عضو گروه درسا می گوید : این طوری نیست که فکر کنید یک مهندس صنایع یا یک مدیر اجرایی، از پشت میزش تکان نمی خورد و از همان جا پشت کامپیوتر به رتق و فتق امور می پردازد.گاهی لازم می شود تا شما برای یکسال ۱۵۰۰ کیلومتر از خانه تان دور شوید و با همسرتان در یک بندر گازی بدون گاز زندگی کنید.او در ادامه توضیح می دهد که کنگان بندری در نزدیک ترین جا به عسلویه و پارس جنوبی می باشد که روی عظیم ترین منابع گاز دنیا قرار گرفته است اما خودش گاز ندارد.

ما این گونه ما شدیم …

تماس با ما

لطفا پیغام خود را ثبت نمایید

بارگزاری مجدد